Ravikindlustus

Küsimus: Kas sellest võib mingeid probleeme tekkida, et tööandja viivitas sünnituslehe haigekassasse saatmisega?28.03.2013

Tere, tööandja viivitas sünnituslehe haigekassasse saatmisega, kuna tööandja hooletuse tõttu oli leht vahepeal kaduma läinud, kas sellest oleneb ka midagi, et tööandja oma kohustusi ei täitnud ja 7 päeva jooksul mu sünnituslehte haigekassale ei saatnud vaid kuu aega hiljem?

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Töövõimetusleht tuleb haigekassale esitada hiljemalt 90 kalendripäeva jooksul, alates töövõimetuslehel märgitud töö- või teenistuskohustuste täitmisele asumise päevast. Töövõimetuslehe hilisema esitamise korral keeldub haigekassa hüvitise maksmisest.

Parimat soovides
Ülvi Rebane