Ravikindlustus

Küsimus: Kuidas saab raske haiguse tõttu liikumisvõimetuks jäänud inimene taotleda tasuta ravimeid?10.04.2013

Kui raske haiguse tõttu jääb noor inimene töötuks (mitte koondamise, vaid liikumisvõimetuse tõttu (SM)), kuidas on võimalik 100% soodustusega talle eluks vajalikke kalleid ravimeid saada?

Tänan

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Eesti Haigekassa ravimite loetellu kantud ravimitele rakendatakse soodustuse protsenti 100 alla 4-aastaste laste puhul ja konkreetsete diagnoosidega patsientidele. Infot leiate: Vabariigi Valitsuse 26.09.2002. a määrus nr 308 Haiguste loetelu, mille ravimiseks või kergendamiseks mõeldud ravim kantakse piirhinna või hinnakokkuleppe olemasolu korral ravimite loetellu soodustuse protsendiga 100 või 75 ja haigekassa kodulehelt http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/soodusravimid.

Parimate soovidega

Kaire Jürisson
infospetsialist