Ravikindlustus

Küsimus: Kust leida infot, millised soodustused on töövõimetuspensionil oleval inimesel?15.04.2013

Olen töövõimetuspensionil ja ei tea millised soodustused, kui neid üldse on, mulle kehtivad. Kas näiteks hambaproteesid on võimalik saada soodustusega või kas bussiga saab soodsamalt sõita. Kust ma saaksin soodustuste kohta käivat infot. Aitäh.

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Töövõimetuspensionäril on õigus saada hambaravihüvitist. Seda maksab haigekassa igal kalendriaastal kuni 19,18 eurot. Samuti on töövõimetuspensionäril õigus saada proteesihüvitist. Seda maksab haigekassa kord kolme aasta jooksul kuni 255,65 eurot. Lisainfo leiate http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/hambaravi.

Parimate soovidega

Pille Sõõrde
infospetsialist