Ravikindlustus

Küsimus: Kas töövõimetuslehel viibija peab istuma kodus või võib ka väljas käia?09.05.2013

Kuidas peab käituma töövõimetuslehel/hoolduslehel viibides? Varasemalt oli arusaam, et lehel viibija peab olema kodus ega tohi väljas liikuda. Kuidas on tänapäeval? Mõne kuu eest ilmus artikkel, kus oli probleemiks tööandja poolt hüvitise mittemaksmine, kuna töövõimetuslehel viibija kasutas igapäevaselt ühistransporti. Kas lehel viibides tohib liikuda väljas, käia jalutamas, on see seotud diagnoosiga (psüühiline probleem, külmetushaigus jne)?

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Töövõimetuslehel viibimisel määrab isiku ravirežiimi raviv arst lähtudes isiku tervislikust seisundist.

Parimate soovidega

Pille Sõõrde
infospetsialist