Ravikindlustus

Küsimus: Kuidas arvutatakse haigushüvitist, kui on plaaniline operatsioon?06.09.2013

Tere,

oktoobris on tulekul plaaniline kannalõikus. Kas ka siis arvutatakse samadel alustel haigushüvitist, st 3 esimest päeva 0 ja siis 4-ndast alatest 70% palgast? Lehel peab olema umbes 1,5-2 kuud, siis alatest 3-ndast päevast 70% kogu selle aja?

Aitäh!

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Haigushüvitist hakatakse kindlustatule maksma alates haigestumise 4. päevast. Haigestumise 4.–8. päevani maksab haigushüvitist tööandja 70% töötaja viimase kuue kuu keskmisest töötasust. Alates haigestumise 9. päevast maksab haigushüvitist haigekassa. Hüvitis on 70% arvutatuna eelmise kalendriaasta sotsiaalmaksuga maksustatavalt tulult. Sellest arvutatakse maha ka tulumaks.

Infospetsialist
Kaire Jürisson