Ravikindlustus

Küsimus: Puugivastane vaktsiin ja selle hind29.04.2011

Tere
Küsimus puugisüstide kohta. Ei ole varem puugisüste teinud, kuid liigun palju looduses ja sooviks end vaktsineerida, aga olen hetkel töötu ja seoses sellega ongi küsimus.
Kas haigekassa toetab ka mingil määral vaktsineerimist ja kui suure summaga ma peaksin siiski arvestama, sest minu teadmist mööda tuleb esimesel aastal teha kaks süsti ja teisel aastal üks ja kas perearst võtab mingit tasu ka selle eest või maksab ainult vaktsiin?
Aitäh

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Haigekassa ei rahasta puukentsefaliidi vastase vaktsiini ostu. Seega on kaitsesüst tasuline nii kindlustatule kui ka ravikindlustuseta isikule.
Täpsemalt oskab Teid aidata neis küsimustes kindlasti perearst.