Ravikindlustus

Küsimus: Kui 250 päeva haiguslehte aastas on täis, kas siis tööandja peab ikka haiguslehe haigekassale esitama?01.10.2013

Kui inimesel saab täis aastas ette nähtud 250 päeva haiguslehte, mille eest hüvitist saadi, kuid inimene terveks ei ole saanud ja laseb arstil edasi haiguslehte anda (hüvitist enam ei saa), kas siis peab ka tööandja haiguslehe haigekassale esitama, või saab haigekassa need andmed kuidagi teisiti kätte? Ja kas ravikindlustus säilib inimesel kuni ta on haiguslehel? Ja ega sellega ei kaasne tööandjale mingeid rahalisi kohustusi?

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Palume tööandjatel haigekassale esitada ka need töövõimetuslehed, mis maksmisele ei kuulu. See on vajalik riikliku haigushüvitiste statistika jaoks (sh lehtede ja haiguspäevade kasutamine) ning haigushüvitiste põhjendatuse järelevalveks. Ravikindlustuskaitse kehtib tööandja poolt kindlustatud inimestel kaks kuud pärast töö- või teenistussuhte lõppemist.

Parimate soovidega

Pille Sõõrde
infospetsialist