Ravikindlustus

Küsimus: Töötu ravikindlustus03.05.2011

Kas on võimalik arstiabi saada ka töötul inimesel. Kuna abikaasa on juba aastaid töötu ja arstiabi pole vaja olnud, siis ei tea me probleemist midagi. Nüüd on tal aga tekkinud tõsine tervisemure aga arsti poole ei julge minna kuna pole ravikindlustust.
Mida teha?

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Ka töötu võib minna arsti juurde, aga kui ta ei ole end registreerinud töötukassas, siis peab ta ise arstiabi eest tasuma, kuna tal puudub ravikindlustus haigekassas.
Selleks, et abikaasa saaks töötuna ravikindlustuse, peab ta pöörduma töötukassasse.