Ravikindlustus

Küsimus: Kas Eestis välja antud haigusleht kehtib rahvusvaheliselt (Norras)?08.10.2013

Oman tervisekindlustust nii Eestis kui ka Norras, viimased pool aastat töötan Norras. Tulemas on plaaniline operatsioon, mille järgselt mõni nädal haiguslehel olekut. Millise riigi haigekassa peaks haigushüvitise maksma? Kas Eestis välja antud haigusleht kehtib rahvusvaheliselt, Norras?

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Isik saab olla kindlustatud ainult ühes liikmesriigis. Kui Te töötate mitmes liikmesriigis, siis peaksite oma kindlustajariigi määramiseks pöörduma sotsiaalkindlustusameti poole.

Parimate soovidega
Ülvi Rebane