Ravikindlustus

Küsimus: Kuidas käib arvestus, kui töövõimetuslehe ajal maksti välja puhkuseraha?16.10.2013

Haigestusin 3 päeva enne puhusele jäämist. Mulle jõuti ka puhkuse raha välja maksta töövõimetuslehel olles. Kas mulle makstakse kogu haigestumise eest või arvestatakse puhkusel oldud aeg välja?

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Kui töötaja teatab tööandjale esimesel võimalusel oma ajutisest töövõimetusest ja katkestab, lükkab edasi või lõpetab ennetähtaegselt puhkuse, siis sellisel juhul on tal õigus haigekassast saada ajutise töövõimetuse hüvitist. Kui töötaja seda ei tee, siis tööandja ei pea puhkust katkestama ja ravikindlustuse seaduse § 60 lõike 4 kohaselt ei ole kindlustatud isikul õigust saada ajutise töövõimetuse hüvitist, sest isik on puhkusel. Sellisel juhul ravikindlustuse seaduse § 60 lõike 5 kohaselt tekib õigus saada hüvitist alates päevast, millal isik on kohustatud asuma töökohustusi täitma.
Puhkuseraha väljamaksega seotu on tööandja ja töötaja poolte kokkuleppe küsimus.

Parimate soovidega

Kaire Jürisson
infospetsialist