Ravikindlustus

Küsimus: Kas haiguslehte saab peatada kooliskäimise nädalaks?21.10.2013

Olen hetkel haiguslehel ja tasub seda juba haigekassa. See aeg ühildub aga ka ajaga, kui peaksin nädal aega koolis olema. Kuna koolis käimist tasustatakse 100% (20 päeva aastas), kas siis on võimalik selline asi, et n.ö peatan haiguslehe ning pärast koolinädalat jätkaks lehega nii, et saaksin haigekassa hüvitist edasi esimesest päevast pärast kooli või hakkab otsast pihta see 3+5+haigekassa?

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Selgitame, et nn "haiguslehe peatamist" kehtiv seadusandlus ette ei näe. Kui isikul on töövõimetuslehe ajal võimalik koolis käia ja õppida, ei tohi arst väljastada ka töövõimetuslehte. Kui seda on siiski tehtud, võib olla tegu juhtumiga, kus töövõimetusleht on väljastatud põhjenduseta.

Parimate soovidega

Kaire Jürisson
infospetsialist