Ravikindlustus

Küsimus: Kas pean maksma uuesti täishinda hambaravi eest, mida sama arst eelnevalt parandas?18.10.2013

Käisin suvel hambaarsti juures, kus arst parandas mul kolm hammast ära. Kaks neist on hullemas seisus kui varem: valutavad pidevalt, väga kuuma- ja külmatundlikud. Kui lähen uuesti sama hambaarsti juurde ja soovin samade hammaste uut parandamist, kas tal on õigus minult uuesti täishinda küsida?

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Küsimusega, mis puudutab hambaraviteenuse kvaliteeti ja sellele teenusele antavat garantiid, palume pöörduda raviasutuse poole, kus Teile hambaraviteenust osutati.

Tervishoiuteenuse osutamisel tekkinud probleemide lahendamisega tegeleb Tervishoiuteenuste kvaliteedi ekspertkomisjon. Komisjon annab sõltumatu hinnangu patsiendile osutatud tervishoiuteenuse sisulisele kvaliteedile. Eksperthinnangu saamiseks tuleb pöörduda komisjoni poole kirjalikult.
Täpsema informatsiooni leiate Terviseameti koduleheküljelt aadressil http://www.terviseamet.ee/tervishoid/abiks-patsiendile.html.

Parimate soovidega

Kaire Jürisson
infospetsialist