Ravikindlustus

Küsimus: Kas 2-aastaste laste emal lõpeb ravikindlustus pärast vanemahüvitise lõppemist?31.10.2013

Tere
Olen kohe kaheaastaseks saavate lastega kodune. Minu vanemahüvitis lõppes maikuus aga lasterahad on kogu aeg läinud minu mehe arvele. Täna avastasin, et mul puudub ravikindlustus. Kas vanemahüvitise lõppedes lõppes ka minu ravikindlustus? Ja kas seda seetõttu, et lasteraha ei tule minu nimele?

Ette tänades!

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Kuni lapse 3-aastaseks saamiseni on ravikindlustus tagatud isikule, kes saab igakuist lapsehooldustasu. Kui Teile ei maksta lapsehooldustasu, ei ole Teil ka õigust ravikindlustusele.

Parimat soovides
Ülvi Rebane