Ravikindlustus

Küsimus: Kus oleks võimalik näha meditsiiniteenuste hinnaerinevus kindlustatud ja kindlustamata patsiendile?05.11.2013

Kas kuskilt saab näha hinnakirja, mille põhjal oleks näha meditsiiniteenuste hinnaerinevus kindlustatud ja kindlustamata patsiendile?

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Kindlustatud isikule osutatud tervishoiuteenuse eest tasu maksmise kohustuse ülevõtmisel Eesti Haigekassa poolt, lähtutakse Eesti Haigekassa tervishoiuteenuste loetelust (https://www.riigiteataja.ee/akt/123022013001).

Kui inimesel ei ole ravikindlustust, tuleb tal tervishoiuteenuste eest maksta ise ning sellisel juhul määrab teenuste hinnakirja raviasutus. Seega peaks hindu küsima konkreetselt raviasutuselt.

Parimate soovidega

Kaire Jürisson
infospetsialist