Ravikindlustus

Küsimus: Kas mul on õigus hambaarstilt saada röntgenülesvõtted, et ravida teise hambaarsti juures?11.11.2013

Käisin hambaarsti juures, kes tegi mulle põhjaliku analüüsi hammaste olukorra kohta. See sisaldas mitmeid röntgenpilte. Kõik see läks maksma üle 100 euro (!). Kuna see hambaarst ongi vist kallimate killast, siis ei ole mul majanduslikult võimalik oma hambaid tema juures parandada. Kas mul on õigus saada need röntgenülesvõtted tema käest endale, et otsida mõni soodsam hambaarst, kus ravi jätkata? Kui küsisin, siis mulle neid ei antud.

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Kinnitame Teile, et patsiendil on õigus saada tervishoiuteenuse osutajalt koopiat või väljavõtet röntgeniülesvõttest.

Parimate soovidega

Kaire Jürisson
infospetsialist