Ravikindlustus

Küsimus: Kui jäin haiguslehele enne kui tööandja mu Haigekassas registreeris, kas nüüd ei saagi haigushüvitist?11.11.2013

Minu ja tööandja vahel sõlmiti leping 1.10.13. Mul veel vanas kohast kehtis ravikindlustus kuni 2.11.13. Ja nüüd olen ma juba 3 nädalat olnud haiguslehel. Minu tööandja aga teatas minu tööl olekust Haigekassasse alles 8.11.13. Kas ma nüüd ei saagi haigushüvitist haigekassest?

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Kui tööandja on jätnud ravikindlustuse tekkimiseks vajalikud dokumendid esitamata, ei maksa haigekassa töövõimetuslehtede alusel hüvitist. Vastavalt ravikindlustuse seadusele peab sellisel juhul töövõimetuslehe hüvitama tööandja.

Parimat soovides

Ülvi Rebane
vanemklienditeenindaja