Ravikindlustus

Küsimus: Kas aasta hiljem tööõnnetuse vigastuse tõttu uuesti operatsioonile minekul hüvitatakse haiguslehega 100%?13.11.2013

Novembris 2012 oli tööõnnetus ja tagajärjeks luumurd (õnnetus on nõuetekohaselt vormistatud). Tehti operatsioon ja pandi metall sisse. Olin haiguslehel 100%. Nüüd aasta hiljem lähen uuesti operatsioonile, et metall välja võtta. Kas mul on õigust saada uuesti haigusleht 100%? (tööandja väidab, et ei ole - kuigi mina leian, et tegu on põhjusliku seosega).

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Kui Teile on väljastatud töövõimetusleht põhjusega "Tööõnnetuse tagajärjel tekkinud tüsistus/haigestumine", on Teil õigus hüvitisele määras 100%. Haigekassa maksab hüvitist alates haigestumise 2.päevast.

Parimat soovides

Ülvi Rebane
vanemklienditeenindaja