Ravikindlustus

Küsimus: Kas töötul rasedal on ka ravikindlustus?20.11.2013

Tere
Olen olnud töötu töötukassas üle kuue kuu ja nüüd ootan ka last. Küsimus selline, et kui ma töötukassast arvelt maha võtan, kas mul ka siis on ravikindlustus, kui jah siis kui kaua? Kui ei, siis kas peaksin edasi olema töötukassa nimekirjas?
Ette tänades

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Kindlustuskaitse taotlemiseks rasedana esitage isikut tõendav dokument ja arsti või ämmaemanda poolt väljastatud tõend raseduse tuvastamise kohta haigekassa klienditeenindusbüroosse.

Kindlustuskaitse tekib ravikindlustuse andmekogusse kande tegemisest. Haigekassal on õigus teha kanne viie kalendripäeva jooksul pärast nõuetekohaselt vormistatud dokumentide haigekassasse saabumist.

Parimate soovidega

Pille Sõõrde
infospetsialist