Ravikindlustus

Küsimus: Hambaravi hüvitis06.05.2011

Tere.
Kuulsin, et haigekassa hüvitab aastas hambaravil teatud summa, juhul, kui on tegemist haigusega, mis mõjub hammastele. Tean, et psoriaas on üks haigus, mis hammastele halba teeb. Kas selle haiguse puhul maksab haigekassa hambaravi?

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Hambaravihüvitist makstakse juhtudel, kui kindlustatu on:
1) alla 1-aastase lapse ema;
2) rase;
3) töövõimetuspensionär;
4) vanaduspensionär;
5) üle 63-aastane.
Hambaravihüvitist makstakse ka juhul, kui kindlustatul on tervishoiuteenuse tagajärjel tekkinud suurenenud hambaraviteenuse vajadus. Loetelu, millistel puhkudel on õigus hüvitist saada, on kirjas meie kodulehe aadressil: http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/hambaravi/suurenenud/