Ravikindlustus

Küsimus: Kas saan dekreetraha, kui töötan tähtajalise lepinguga kuu aega?08.01.2014

Tere! Mul oleks küsimus dekreetrahade kohta. Hetkel ma tööl ei ole, aga saaksin asuda tööle. Kui tööandja teeks näiteks tähtajalise lepingu 1-kuuks, kas siis sel juhul saaks dekreetraha kui ma selle töötamise kuu jooksul jään dekreeti?

Näiteks: sünnitus tähtaeg on 30.05.2014 ja tööandja teeb minuga tähtajalise lepingu näiteks 01.03.2014-31.03.2014. Mina jääksin siis enne lepingu lõppemist dekreeti. Kas saan siis ilusti dekreetrahad kätte?

Mäletan, et eelmise lapsega sain küll ilusti nii kui peale kooli olin olnud tööl 1 kuu ja ka tähtajalise lepinguga (see oli muidugi aastaid tagasi ja sellepärast ka uurin, et kas nüüd ka saab või on seaduseid muudetud).

Vastust oodates

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Haigekassa maksab sünnitushüvitist sünnituslehe alusel ainult töötajana ravikindlustatud naistele.

Kui Te töötate üle 1 kuu pikkuse töölepinguga, siis on Teil õigus saada kindlustus tööandja kaudu. Sellisel juhul oleks Teil õigus ka sünnitushüvitisele.

Parimat soovides

Ülvi Rebane