Ravikindlustus

Küsimus: FIE ravikindlustus11.05.2011

Registreerisin 04.05.2011 äriregistris FIE-ks. Mida ma pean tegema, et saada ravikidlustust? Kui suur on tasutav sotsiaalmaks ja mis tähtajaks see tuleb tasuda?

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

FIE ravikindlustuse tekkimiseks vajalikud andmed peab Maksu- ja Tolliamet Eesti Haigekassale esitama 7 kalendripäeva jooksul, alates Maksu- ja Tolliametis registreerimisest või äriregistrisse kandmisest.
FIE ravikindlustus tekib Maksu- ja Tolliametis registreerimisest või äriregistrisse kandmisest arvestatava 14-päevase ooteaja möödumisel.
Kui Maksu- ja Tolliamet esitab FIE andmed ajal, mil inimesel on kehtiv ravikindlustus, siis ooteaeg ei rakendu ja kindlustuskaitse jätkub uuel alusel ilma katkemiseta.
Sotsiaalmaksuga seotud küsimustes peaksite pöörduma Maksu-ja Tolliametisse.