Ravikindlustus

Küsimus: Haigushüvitise tagastamine13.05.2011

Tere,
Mul on selline mure - olin haiguslehel, käisin liikumisravis, ravi jäi aga lõpetamatta (3 ravitundi), kuna läksin tööle, kas nüüd pean haigushüvitise haigekassale tagastama?
Kõike kaunist soovides

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Kui Te läksite tööle haiguslehe ajal, siis on see ravirežiimi rikkumine ning kogu haigusleht ei kuulu maksmisele. Kui aga töövõimetuslehe lõpetamise otsus oli arsti poolt märgitud „asuda tööle“ ja Te asusitegi vastavalt sellele taas tööle, siis on Teil õigus haigushüvitisele.