Ravikindlustus

Küsimus: Kuidas saab kodune inimene omale ravikindlustust taotleda, kas saab sõlmida lepingu Haigekassaga?05.03.2014

Kas kodune inimene, kes ei taha töötukassas arvel olla, saab kuidagi ravikindlustust ise mingiks ajaks Haigekassast taotleda ja mis selle hind võiks olla?

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Infot Eestis ravikindlustuse saamiseks leiate http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/taotlemine.
Juhul, kui Te ei kuulu ühtegi kindlustatud inimeste gruppi, annab ravikindlustuse seadus võimaluse sõlmida haigekassaga nn vabatahtlik kindlustusleping, mille alusel võrdsustatakse Teid ravikindlustuse seaduse alusel kindlustatud isikuga.
Tutvuge palun selle lepingu sõlmimise tingimustega http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/taotlemine/vabatahtlik (kes saab lepingut sõlmida, kestus vähemalt üks aasta, kvartalimakse 345 eurot ja aastamakse 1380 eurot, tüüptingimused jm) ja kui soovite seda lepingut sõlmida, siis avalduse leiate samuti lisatud lingilt.

Parimate soovidega

Kaire Jürisson
infospetsialist