Töötervishoid ja tööohutus

Küsimus: Kas tööandjal on ka mingi hüvitamise kohustus, kui inimene sai ebaturvalistes tingimustes töötamisel raskelt viga?28.03.2016

Tere,
Isik töötas ebaturvalistes tingimustes tööandja jaoks ja sattus raskesse õnnetusse. Praegu on ta 80% töövõimetu ja saab mingis summas riiklikku pensioni selle eest. Kas tööandjal lasub ka teatud kohustus midagi hüvitada talle või mitte.

Lugupidamisega

Vastus: Kristi Jõeorg, Tööohutuse spetsialist, Riskianalüüs OÜ, www.riskianaluus.ee

Jah, tööandja vastutab Võlaõigusseaduse paragrahv 130 alusel, kus tööandja peab hüvitama osalise või täieliku töövõimetusega seotud kahju, sealhulgas sissetulekute vähenemisest ja edasiste majanduslike võimaluste halvenemisest tekkinud kahju.

Parimat soovides,
Kristi Jõeorg