Töötervishoid ja tööohutus

Küsimus: Kas tööandja peab saatma mind uuesti töötervishoiuarstile kui ma ei saa tervise tõttu täita oma tööülesanded?11.11.2016

Oktoobris sain uue diagnoosi ja rasket töö ma ei saa teha. Kas tööandja peab saatma mind uuesti töötervishoiuarstile kui ma ei saa täita oma tööülesanded? Töötan kaupluses teenindajana osalise tööajaga sest veebruaris töötervishoiuarst ütles, et ma ei saa töötada rohkem kui 8 tundi ja maksimaalselt 3 päeva järjest.

Vastus: Kristi Jõeorg, Tööohutuse spetsialist, Riskianalüüs OÜ, www.riskianaluus.ee

Tere!

Tööandja peab töötaja uuesti suunama töötervishoiuarstile ja arst kirjutab otsuses, kuidas töötaja saab töötada peale haigestumist ja millistes tingimustes.

Vastuse kootamisel nõustas Annika Küüdorf.