Töötervishoid ja tööohutus

Küsimus: Mis aja jooksul pärast tööõnnetust, peab tööandja kulud hüvitama?06.12.2016

Nüüd juba üle kuu aja tagasi juhtus minuga raske tööõnnetus, kus tööle jõudes libisesin kontoris, mille tulemusena jalg väändus nii, et tagajärjeks oli pekseluu murd. Tööandjal on vastutuskindlustus ja kindlustust ka teavitati. Tööandja andis mulle teada, et ma peaks kuludega seotud dokumendid - ravikulud, transpordikulud, abivahendid ja taastusravi, neile toimetama ja nemad saadavad kindlustusele. Saatsin ära esialgsed kulutused, aga raha pole siiani laekunud. Kas on olemas ka mingi ajaline limiit, millal tööandja peaks kulud hüvitama?

Vastus: Kristi Jõeorg, Tööohutuse spetsialist, Riskianalüüs OÜ, www.riskianaluus.ee

Tere! Teie küsimusest võib aru saada, et Teiega juhtus raskete tagajärgedega tööõnnetus „juba üle kuu aja tagasi“. Küsimusest ei selgu, kas Teiega juhtunud tööõnnetust uuris ka tööinspektor. Juhul kui Teiega juhtunud rasket tööõnnetust asus uurima tööinspektor, on õigusaktide kohaselt temal tööõnnetuste asjaolude ja põhjuste väljaselgitamiseks aega 30 tööpäeva. Ilmselt Teiega juhtunud tööõnnetuse lõpliku tööinspektori poolt koostatud uurimiskokkuvõttega soovib tutvuda ka kindlustus. Nende tööõnnetuse kõikide uurimise materjalidega tutvumise järel langetab kindlustus otsuse Teile tehtavate tööõnnetusega seotud kulude hüvitamiseks. Kindlustus tutvub kõikide uurimismaterjalidega, langetab otsuse ja hüvitab vastavalt tööandjaga sõlmitud kindlustusleppele tööõnnetusega seotud kulud Teile mõistliku aja jooksul.

Vastuse koostas Priit Siitan