Töötervishoid ja tööohutus

Küsimus: Kas on ette nähtud mingid nõuded koolitusruumile?24.01.2012

Tere!
Ma ei tea kas ma olen õiges rubriigis, kuid loodan sellegi poolest saada vastuse oma küsimusele.

Käin massaaži kursusel. Kursused toimuvad Tartus ühes koolitusruumis, mis on tehtud kortermajja alumisele korrusele. Koolitusruum on väga väike, silma järgi on mul raske seda hinnata, pakun umbkaudselt 25m2.
Põhiline osa koolitusest on praktiline, ehk siis massaaži laudade peal, siis kirjutamist on vähe.
Kirjutatakse massaaži laudade peal. Toolideks on kokkupandavad klapp-toolid.
Aknaid ruumis lahti teha ei saa, need on kinni teibitud.
Kööginurgaks on rõdu. WC on olemas koos kraanikausiga. Õpilasi on umbes 15-25, olenevalt siis, kas on üks grupp või kaks gruppi koos.
Kas nii väikeses ruumis võib viia õppetööd läbi nii suurele rahvahulgale?
Kas on olemas mingid teatud nõuded koolitusruumidele?

Kui see kõik eelpool kirjeldatu on ebatervislik ning mitte nõuetele vastav, siis kuhu tuleks mul pöörduda edasise kaebusega, et asja hakataks uurima.
Samuti kui on olemas teatud kodulehel kirjas nõuded, siis sooviks ka neid.

Küsin seda kõike sellepärast, et kui meid oli ruumis juba 14 inimest, siis esiteks oli kitsas ning teiseks kohutavalt umbne, eriti kui ei saa teha ruumis lahti ainsat akent ning värsket õhku sai ruumi ainult välisust või siis selle nn. "köök-rõdu" ukt lahti hoides.

Teie vastust ootama jäädes.
Aitäh

Vastus: Kristi Jõeorg, Tööohutuse spetsialist, Riskianalüüs OÜ, www.riskianaluus.ee

Tere!
Antud küsimus ei kuulu töötervishoiu- ja tööohutuse valdkonda ning seetõttu väljub meie pädevusvaldkonnast.
Soovitan Teil pöörduda Tarbijakaitseametisse (http://www.tka.riik.ee) ja saata sinna teabenõue samasisulise kirjaga.

Parimate soovidega ja edu soovides!