Töötervishoid ja tööohutus

Küsimus: Kuidas vormistada kutsehaigus?16.02.2012

Töötan postiljonina juba üle 10 aasta. Minu töö marsruut on juba aastaid olnud 15 km linnas, kus 7 km järel oli lehtede ettesaatmise kast (mis tähendab, et ajalehtede maht on jagatud kaheks). 2006. aastast lisati veel 2 lehepunkti (sest ilmselgelt oli 1 liiga vähe). See tähendab, et ma olen aastaid töötanud suurte raskustega ja sellega ka mitu isiklikku ratast ära lõhkunud. Kuna enamuse ajast lükkan ma ratast käekõrval, siis sellest tulenevalt on mul seljaprobleemid - diski väljasopistus ja selja lordoos. Nüüd on lisandunud karpaalkanali sündroom ja koksartroos. Töötingimused on vahel äärmuslikud, seda eriti talvel 30-kraadise külmaga. Tööandja pole aastaid võimaldanud vastavaid tööriideid külmas töötamiseks. Esimene tööandja poolt pakutud riie oli soe jope ja seda eelmisel aastal. Vihmakiled, mida ka pakuti, lasid vett läbi. Talvel on suureks probleemiks soojade saabaste puudumine - jalad pidevalt külmetavad, samuti käed ja nägu. Kõik need terviseprobleemid on tingitud sellest tööst, kuid ma ei tea kuidas ja millega vormistada endale kutsehaigust ja kes seda tegema peaks? Töötervisehoiu arst on soovitanud autokannet või sees töötamist, kuid pole määranud mulle kutsehaigust. Samas ma tean, et see on mul. Mida teha?

Vastus: Kristi Jõeorg, Tööohutuse spetsialist, Riskianalüüs OÜ, www.riskianaluus.ee

Tere! Soovitan Teil pöörduda Kutsehaiguste ja töötervishoiu keskusesse aadressil Hiiu tn 39, Tallinn. Antud keskuses võetakse Teid vastu ja teostatakse vajalikud uuringud. Vajadusel viiakse läbi kutsehaiguse uurimine ja diagnoosimine.