Töötervishoid ja tööohutus

Küsimus: Kas hiljem on võimalik eelmisest töökohast taotleda hüvitist, kui töö rikkus tervist?23.10.2013

Tere.
7 aastat töötasin puidufirmas, kus olid rasked ja vettinud prussid, mis oli pakki vaja panna. Unustasin ka selle ütelda, et olen naine ja kui tööle läksin, siis olin 20-aastane. Nüüd olen sealt küll ära tulnud, kuid sain sealt tugevad seljavalud. Olen olnud enne kuude kaupa hoolduslehel kui ka nüüd, kui olen uues töökohas. Küsimus oleks mul selline, kas mul on võimalik taotleda vanast töökohast endale hüvitist või mingeid rahasid?

Vastus: Kristi Jõeorg, Tööohutuse spetsialist, Riskianalüüs OÜ, www.riskianaluus.ee

Tere!

Siin on raske täpselt vastata, sest osa olulisi andmeid on puudu, mis tuleks vastamisele kasuks.
Kas kutsehaigus on diagnoositud (kui seda ei ole, ei ole alust ka hüvitise nõudmisel)? Teil on võimalik pöörduda Hiiul asuvasse Kutsehaiguste ja töötervishoiu keskusesse.
Kas Teil on kutsehaigus diagnoositud, kui jah siis millal? Hüvitise nõudmisel on aegumine. Millal Te töötasite tervistkahjustaval tööl?
Lisaks: hüvitise nõudmise aluseks on ka töövõimekaotus, kas see on Teile määratud?

Vastuse koostamisel oli abiks Hr Priit Siitan.

Tervitades,
Kristi Jõeorg