Töötervishoid ja tööohutus

Küsimus: Mis temperatuuri peab tööandja tsehhis tagama?21.01.2014

Tere, Mis temperatuur peab olema tsehhis, et inimene võib tööd teha? Tsehhis on 12 kraadi ja ülemust ei huvita, et töölised külmetavad.
Kas on mingi seadus ja võimalik midagi ette võtta.
Ette tänades

Vastus: Kristi Jõeorg, Tööohutuse spetsialist, Riskianalüüs OÜ, www.riskianaluus.ee

Tere!
Käesoleval ajal ei ole kahjuks tööandjale ühtegi kohustuslikku sisekliimaga seotud õigusakti.

Töötervishoiu- ja tööohutuse seadus (https://www.riigiteataja.ee/akt/106072012060) ütleb -
§ 6. Füüsikalised ohutegurid
(4) Töökoha sisekliima – õhutemperatuur ja -niiskus ning õhu liikumise kiirus – peab olema tööülesande täitmiseks sobiv, tagada tuleb töökohtade varustatus värske õhuga. Sobiva sisekliima määramisel tuleb arvestada töötajate arvu ruumis, töötajate vaimset ja füüsilist koormust, tööruumi suurust, kasutatavate töövahendite spetsiifikat ning tehnoloogilise protsessi laadi.

Varasemalt juhinduti alltoodud määrusest:
Tervisekaitsenormide ja -eeskirjade TKNE-5/1995 kinnitamine
https://www.riigiteataja.ee/akt/25048

Lisaks on olemas ka soovituslikud standardid.

Kui probleem jääb kestma, soovitan kindlasti pöörduda kohalikku Tööinspektsiooni (www.ti.ee).