Töötervishoid ja tööohutus

Küsimus: Kas Tööinspektsioon saab nõuda eraisikult turvatrakside kasutamist eramaja katusetöödel?21.02.2014

Kas Tööinspektsioon saab nõuda turvaköite- ja trakside kasutamist eramaja katuse vahetamisel, kui töid teostatakse omaniku poolt.
Tänud

Vastus: Kristi Jõeorg, Tööohutuse spetsialist, Riskianalüüs OÜ, www.riskianaluus.ee

Tere!
Tööinspektsioon saab kontrollida vaid Töötervishoiu ja tööohutuse seadusega sätestatud nõudeid. Nõuded kohaldatakse tööandjale, kelle juures töötavad töölepingulised töötajad või tegu on FIEga.

Antud seaduses on toodud välja ka tööinspektori kohustused ja õigused: § 26. Tööinspektori kohustused ja õigused
https://www.riigiteataja.ee/akt/106072012060

Kui töötate katusel täiesti tavalise eraisikuna ning puudub igasugune seotus mõne tööandjaga tööde teostamisel, siis ei saa antud turvavahendite kandmist eraldi nõuda või sanktsioone rakendada.