Töötervishoid ja tööohutus

Küsimus: Kas suveniiripoe töötajal peab olema tervisetõend?10.03.2014

Kas töötajad, kes töötavad suveniiripoes (kaubaks suveniirid, tekstiilid jms ning kinnises pakis maiustused), peavad omama tervisetõendit?
Tänan

Vastus: Kristi Jõeorg, Tööohutuse spetsialist, Riskianalüüs OÜ, www.riskianaluus.ee

Tere!

Sellist tervisetõendit nt nagu toitlustuse valdkonnas töötades jms, ei ole Teile vaja.

Vastavalt Töötervishoiu ja tööohutuse seaduse § 13 lg 1 p 7 on tööandja kohustatud korraldama käesolevas või muudes seadustes või nende alusel kehtestatud õigusaktidega sätestatud korras tervisekontrolli töötajatele, kelle tervist võib tööprotsessi käigus mõjutada töökeskkonna ohutegur või töö laad, ning kandma sellega seotud kulud. Võimalik tervisemõju peab olema töökeskkonna riskianalüüsi alusel.