Ventilatsioon ja jahutus

Küsimus: Sundventilatsioon ja selle kahju tervisele16.02.2011

Nõukogude ajal olid aknad ehitatud nii, et ventilatsioon toimis läbi nende. Tänapäeval paigaldatakse tihedaid pakettaknaid ja seetõttu on vajalik sundventilatsioon. Olles lugenud teaduslikku ajakirjandust, siis selgub, et sundventilatsioon mõjub kahjustavalt tervisele (kuivatab õhku ja kuiv õhk kuivatab nahka - limaskesta, tekivad allergilised nähud jne).
Kuidas panna ventilatsiooniseade tööle nii, et see ei avaldaks kahjustavat toimet tervisele?
Kas ajarelee vms aitaks?

Vastus: Martin Viisileht, jahutussüsteemide müügijuht, City Kliima OÜ, www.citykliima.ee

Inimese tervist ja hoone konstruktsioone kahjustab eelkõige saastunud/liigniiske õhk - ebapiisav õhuvahetus.

Liialt kuiva õhu korral on lahenduseks õhuniisuti kasutamine.

Valik õhuniisuteid: http://www.citykliima.ee/index2.php/2/78

Kõike paremat,
Martin Viisileht