Ventilatsioon ja jahutus

Küsimus: Kas ventilatsioonitorul peab olema ka kalle ja kas lisanurgad tekitavad liigset takistust?19.12.2016

Teise korruse ehitamine talumajale. Soovin paigaldada esimese korruse köögi ventilatsiooni kahe korruse vahele. Siit küsimus kas ventilatsiooni torul peab olema kalle ka ja kas lisa nurgad segavad ventilatsiooni tööd, all köögis on kubu.

Vastus: Martin Viisileht, jahutussüsteemide müügijuht, City Kliima OÜ, www.citykliima.ee

Kalle ei ole vajalik. Iga põlv suurendab süsteemi rõhukadu, sellega tuleb torustiku diameetri valikul arvestada. Kas lisanurgat tekitavad liigset või mõõdukat takistust, ei ole võimalik lähteandmete puudumise tõttu hinnata.

Lugupidamisega,
Martin Viisileht