Ventilatsioon ja jahutus

Küsimus: Pärast pakettakende paigaldamist on aknad märjad, mida peaks tegema?23.12.2011

Tere
Esimese korruse korteris tekib akende ümber must ollus (hallitus arvatavasti) talveperioodil ja niiskusekogujad (tabletid) ei jõua kõike niiskust korterist ära imeda. Mida peaks tegema?

Vastus: Martin Viisileht, jahutussüsteemide müügijuht, City Kliima OÜ, www.citykliima.ee

Tere,
Põhjuseks on pakettakende paigaldamisest tingitud halvenenud õhuvahetus. Peaks parandama ventilatsiooni - konkreetne lahendus sõltub eelarvest ja eelistustest.

Kondensaadi/hallituse teket klaasi pinnal soodustavad ka õhuringlust takistavad tegurid - pikad kardinad, sügav aknalaud jms.

Martin Viisileht