Ventilatsioon ja jahutus

Küsimus: Mis võib olla viga kui kortermaja 4. korruse väljatõmbeavast tuleb hoopis külma sisse?16.02.2012

5-korruselisel nn. tartu paneelmajal puhub 4. korrusele kööki külma õhku, vastupidiselt ettenähtud väljatõmbele. Talvel on sein ava ümber külm ja niiske, mis võiks viga olla? Ei tea teiste korruste olukorda.

Vastus: Martin Viisileht, jahutussüsteemide müügijuht, City Kliima OÜ, www.citykliima.ee

Tõenäoliselt on paigaldatud uued aknad, mis takistavad värske õhu juurdevoolu. Kasutades kubu või muud ventilaatorit, tekitatakse korterisse alarõhk ning selle kompenseerimiseks siseneb välisõhk lõõri kaudu korterisse.

Võiks aknad tuulutusasendis hoida ja vaadata (tuleleek näitab õhu liikumise suunda päris hästi), kas õhk hakkab teistpidi liikuma.

Neljandal korrusel ongi loomulik ventilatsioon nõrgem kui näiteks esimesel.

Kõike paremat,
Martin Viisileht