Ventilatsioon ja jahutus

Küsimus: Kuidas saaks parandada õhuniiskust korterites, kui majas on soojustagastusega sundventilatsioonisüsteem?13.02.2014

Tere,
Majas (8 korterit) on majapõhine soojustagastusega sundventilatsioonisüsteem. Õhu niiskus sageli kukub alla 20%. Kas aitab ainult õhuniisutajast igas korteris (toas) või on olemas ka mingi tsentraalne lahendus, mis puudutaks kõiki kortereid majas?

Tänan.

Vastus: Martin Viisileht, jahutussüsteemide müügijuht, City Kliima OÜ, www.citykliima.ee

Tere

Tsentraalsed lahendused on olemas. Kui huvi konkreetne, palun saata vesi-kanal- ja ventilatsiooniprojekt: martin@citykliima.ee

Lokaalne lahendus on üldjuhul ehituslikult soodsam, energiaefektiivsem ja juhtimise osas paindlikum. Puuduseks madalad võimsused ja seesama lokaalsus - kogu õhuniiskust ei õnnestu ühtlaselt tõsta.

Martin Viisileht
City Kliima OÜ