Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kas liikluskindlustus hüvitab jalakäija või jalgratturi poolt tekitatud kahjud?09.07.2012

Kas kohustuslik liikluskindlustus hüvitab jalakäija või jalgratturi hooletu käitumise tõttu või tahtlikult tekitatud kahjud?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Liikluskindlustus on mootorsõiduki valdaja vastutuskindlustus, st liikluskindlustuse lepingu alusel hüvitab kindlustusandja kahju, mille eest vastutab sõiduki valdaja.

Jalakäija või jalgratturi tekitatud kahju liikluskindlustuse lepingu alusel ei hüvitata. Jalakäija või jalgratturi tekitatud kahju hüvitamist saab nõuda temalt endalt või sõidukikindlustuse kindlustusandjalt, kui kahjustada sai sõiduk ja sõiduki suhtes oli sõidukikindlustuse leping.