Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Okaspuude väetamine18.05.2011

Kuidas ja kuna väetada okaspuid, mida müüakse mullapalliga?

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Kuna sademeid on olnud ohtralt, lumi talvel ja vihm nüüd, siis võib rahus väetamise jätta sügiseks, aga mitte hilisemaks kui august.

Reeglina on mullapalliga istikud kaevatud põllult ja nende kohene istutusjärgne väetamine ei ole vajalik. Taime istutusauku on soovitav lisada hoopis kõdumulda ja ohtralt kasta.

Olete tähele pannud, et potiistikutega tulevad kaasa väetisekraanulid, mis mõne aja taime toidavad ja kui taime edasi ei väeta, võib ta koduaias kehvemaks muutuda, kui muld on ka kehvemapoolne, näiteks liivane.

Lisa väetamise kohta saab lugeda siit http://www.virkus.com/aiandus/vaetamine