Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Kas äädikapuu talub ümberistutamist?03.10.2014

Meil on plaanis tuleval kevadel äädikapuid ümber istutada. Puud on selleks ajaks 3-aastased. Kuidas võiks äädikapuu ümberistutamist taluda ja kas üldse talub? Tundub, et meie aias neile meeldib, kasvavad hästi, on talunud suuremat pügamist, miski ei tundu neid häirivat. Ümberistutamisel on omad tagamaad, millest siin pikemalt rääkima ei hakkaks.

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Nii suure puu ümberistutamine on alati riskiga seotud. Aga hea käega inimesel lähevad kõik kasvama. Võtke võimalikult suure mullapalliga ja kastke istutusauku istutamise ajal, mitte pealt peale istutamist.