Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Ebaküpressi talvekahjustus?29.06.2011

Eelmise suve algul sai aeda istutatud ebaküpressid, enne ostu uurisin müüjalt, et kuidas ma talvel pean nendega käituma. Soovitati enne külmade tulekut ainult varjutusvõrguga kinni katta. Seda sai ka tehtud, kuid ebaküpressid on pruuniks muutunud. Muidugi mitte terves ulatuses, all otsas on ikka rohelisi oksi ka. Nüüd mõtlengi, et mis nende pruunide okstega teha tuleb? Võib need ära lõigata? Ja kas siis tuleval talvel peaks lisaks varjutusvõrgule veel näiteks kuuseoksad ümber panema?

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Ebaküpressid saavad meie kliimas hukka. Kui külmast õnnestub pääseda, siis võivad minna niiskuse nahka. Katta tuleb tunnetuslikult. Pakasekangaga on oht ära hautada. Pruunistunud oksad võib ära lõigata.

Millise ebaküpressiga on tegu, mägiebaküpressi või kalifornia ebaküpressiga?