Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Kuidas peaks kevadel hakkama pojengide eest hoolitsema?25.02.2015

Mulle kingiti maal maavalduse müügi tõttu 6 pojengipõõsast, vanemad sordid, erinevat värvi. Istutasin augustikuus Kakumäe alguses asuvasse koduaeda. Aias on päeva läbi päike. Kuidas nendega kevadel toimida? Kas komposti panna? Pojengide ees on juba varem kasvama pandud nartsissid ja tulbid, kas nad sobivad omavahel?

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Kui närtsinud varred on maha lõigatud, siis ei pea midagi tegema. Komposti peale panek on riskantne, kui pojeng jääb liiga sügavale, siis ta ei taha õitseda. Komposti oleks võinud istutusauku panna ;) Aga las ta nüüd olla. Kui pojengid ükskord õitsema hakkavad pole tulpidest ja nartsissidest midagi järel, see tähendab, et sobivad küll, püsikute vahele ikka pannakse sibullilli.