Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Maasikate kahjurid02.07.2011

Pritsisin maasikaid enne õiepungade avanemist Decisega, kuid endiselt on palju marjadeta õisikuid - mustad, tühjad õisikud, mis pudenevad puutel laiali. Tegemist on teise aasta istandusega, uuel mullal.
Mis haigusega võib olla tegemist?
Kuidas edasi toimida, et saak ei kannataks?

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Ilmselt on maasika-õielõikaja. Need pruunistunud õiepungad tuleb ära korjata ja põletada. Praegu ei pruugi kahjur enam seal sees olla. Sügisel tuleb kõik taimejäänused põletada ja noormardikate talvitumine ära segada pinna kobestamise teel. Kui teil on kilemultš, siis on see muidugi raskendatud. Mardikad on kile all. Reavahede kobestamine on ka vajalik nii sügisel kui kevadel.

Mardikad ilmuvad kevadel ja toituvad lehtedest, hiljem õite sisemusest. Seetõttu tuleb pritsimine ette võtta tükkmaad enne õiepungade avanemist. Õielõikaja vastu aitab ka küüslaugu- ja sibulatõmmisega pritsimine. Küüslauku võiks vanaemade kombel maasikataimede vahel kasvatada.