Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Kas peaks midagi ette võtma, kui istutasin eelmisel aastal mureli istiku ca 25 cm võrra liiga sügavale?15.04.2015

Tere.
Istutasin eelmise aasta septembri alguses mureli 5-aastase nõuistiku. Nüüd lugesin, et viljapuudel peab pookekoht olema maapinnaga tasa, mul on ca 25 cm sügavusel. Puu ise on terve, pungad kenasti küljes. Mis ja kas peaksin ette võtma? Ning mis juhtub, kui jätta nagu on? Pinnas on liivasegune, kuid küllaltki raske.
Tänan vastamast

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Õnneks saate selle vea parandada, istutades puu esimesel võimalusel õigesti.