Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Mida ette võtta, kui rodo lehed ja ka vars kipub ära kuivama?14.09.2015

Tere!
Ostsin sellel kevadel igihalja rodo, mis õitses imekenasti. Umbes 3 kuud tagasi muutusid lehed pruunikas-mustaks, kuivasid täielikult ja hiljem terve oks koos varrega kuivab. Keskelt rodo nüüd täiesti tühi. Kartsin tamme äkksurma, käis taimekaitse ekspert ja õnneks seda haigust pole. Soovitati pritsida desinfektandi õrna lahusega.
Taim paranes nädalaga ja hakkas uuesti õitsema teist korda. Nüüd vaatan, et haigus on tagasi ja ka kõrvaloleva heitlehise rodo lehed on muutunud lodevaks ja krimpsus, ka oks hiljem hävineb. Haigus on haige rodo poolsel küljel. Ka Veigelal, mis asub 10 meetrit eemal on lehtedel pruunid laigud. Mida teha?
Ette tänades

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Korrake pritsimist. Veigelal ei pruugi sama asi olla.