Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Kas toalilled peaks toa remondi ajaks ära kolima?13.11.2015

Tere!
Mul elutoas orhideed ja paar flamingolille. Oleks tarvis elutoas värvida paar ust. Kasutame lateksvärve, mis peaksid mittemürgised olema. Hais on ikka toas. Kas see mõjutab ka kuidagi lilli ja kolimine ja asukoha muutus orhideedele ja jõulukaktusele ju head ei tee. Kas jätta lilled oma kohale või pean nad ära kolima.
Ette tanades

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Tere!

Lõhn ei tee vast midagi, aga ruumi temperatuuri muutus (tuulutamine, tuuletõmbus) ei pruugi meeldida.

Tõstsin ise paar nädalat tagasi tänapäevase jõulukaktuse nähtavamale kohale ja ta ei visanud õisi maha. Üllatus missugune. Flamingolille ja orhideesid olen ka ühest toast teise kolinud, ei ole täheldanud solvumist.

Head katsetamist!