Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Kanada kuusk17.08.2011

Kevadel tulid kanada kuuse ladvaosale rohelised pungad, aga nüüd on see ladvaosa ikkagi läinud uuesti pruuniks, peaaegu 1/3 osa puust. Mida teha selle osaga? Kas päris maha lõigata või oodata kuni tulevad uued rohelised oksad asemele?

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Ilmselt külma või päikesekahjustus, mis süvenes. Kui augustiks pungad kuivasid, siis on ka puit kuiv ja uusi ei tule. Lõigata rohelise osani tagasi tüügast jätmata.