Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Laiuva tuhkpuu kahjustus17.08.2011

Tere,

suve teisel poolel ilmusid laiuva tuhkpuu põõsaste lehtede alumisele poolele mingid putukad (lehetäi ?) ja hiljem lehed pudistusid ja muutuvad pulbriks. Tuhkpuu põõsad olid ka kahjustatud pärast külma talve osaliselt (osa põõsaid hävis, palju külmast kahjustatud oksi). Minu teada on ta külmaõrnemaid põõsastaimi? Mis sitikad need võivad olla ja mis teha ennetavalt, et edaspidi kahjustusi vältida? Oletan ka, et kuna põõsad olid üldiselt külmast kahjustatud, siis on nad vastuvõtlikumad igasugustele haigustele ja söödikutele. Kuidas hooldada laiuva ja läikiva tuhkpuu hekki? Kas panna ümber põõsaste kõdusõnnikut või hoopis mineraalväetist?

aitäh, A

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Teil on mitu küsimust, mis vajavad pikemat vastust. Soovitan võtta kätte mõne aiandusraamatu või pöörduda otse minu poole konsultatsiooniks piret@virkus.com