Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Kahjurid männipuul17.08.2011

Tere,
Mägimändidel "Mops" lähevad okkad pruuniks ja langevad maha. Noored kasvud on veel ilusad rohelised. Mis haigusega võib olla tegemist ning millega pritsida?
Tänan!

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Täiesti normaalne nähtus, et vanad männiokkad lähevad pruuniks ja langevad maha. Puud tuleks üle käia ja vanad okkad ära korjata. See on iga-aastane kohustuslik hooldustöö.

Kui pruune okkaid kevade poole kuni juuni kindlalt ei olnud ja nüüd on, võib tegu olla mõne haigusega. Puud nägemata ma aga diagnoosi ei pane.