Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Millised toone eelistada aiafurnituuri (aiapingid, lauad, pergolad...) värvimisel?12.04.2016

Tere, milline oleks spetsialisti soovitus aia furnituuri värvi valikul? Näiteks aiapingid, lauad, pergolad, ronirooside püramiidid jne.
Populaarsed värvid on vist valge, pruun ja punakaspruun või üldse ilma värvita (immutatud puidukaitsevahendiga). Mida peaks silmas pidama värvivalikul, kas kõik värvid sobiksid igasse aeda või on igal aial oma eelistus?

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Lähtuma peaks ikkagi majast ja aia iseloomust, heast maitsest..
Käige lahtiste silmadega rigi ja vaadake, mismoodi mingi värv looduses mõjub. Näiteks kõige tagashoidlikum on must, silmatorkavamad valge, oranz, punane. Valge määrdub kõige kiiremini ja seega mõelge, kas olete valmis igal aastal puhastama või paari aasta tagant üle värvima? Samas- ilu nõuab ohvreid.